W AlligoDent od lat mamy stały zespół wyspecjalizowanych lekarzy.
Jesteś w dobrych rękach!

dr n. med. Bartłomiej Muszalski

Lekarz stomatolog z ponad 25-letnim doświadczeniem, specjalista protetyki II stopnia. W latach 1996-2004 asystent w Zakładzie Propedeutyki i Rehabilitacji Narządu Żucia Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Prowadził zajęcia dydaktyczne ze studentami oraz prace badawcze. W 2004 r. obronił prace doktorską z zakresu protetyki. Od 1997 r. aktywnie zajmuje się leczeniem z zastosowaniem implantów stomatologicznych. Uczestnik licznych szkoleń międzynarodowych z dziedziny protetyki, implantologii i ortodoncji. Obecnie kończy studia podyplomowe z ortodoncji na Danube Private University (DPU), Krems (Austria) PUSH (Postgraduate University Studies for Health Professions).

W AlligoDent zajmuje się wielospecjalistyczną rehabilitacją narządu żucia z zastosowaniem implantów. Wykonuje zabiegi przedimplatacyjne dla poprawy łoża kostnego i periodontologiczne w leczeniu chorób przyzębia. Praktykuje nowoczesną stomatologię estetyczną (licówki, inlay, onlay). W ramach ortodoncji stosuje terapię biofunkcjonalno-estetyczną twarzy (face–functional and cosmetic excellence). Uczestniczył w dwuletnim podyplomowym kursie „FullFace” prowadzonym przez światowej sławy prof. Domingo Martina, dr Renato Cocconi i prof. Mirco Raffaini.

Należy do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS), Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI) oraz do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej (PTME).

dr n.med. Agata Małkowska–Lanzafame

Pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, autorka sześciu publikacji naukowych, stypendystka Uniwersytetu Christiana Albrechta w Kilonii, koordynator kursu endodoncji przedklinicznej dla studentów anglojęzycznych, wykładowca kursów dla lekarzy z zakresu endodoncji. Ukończyła szereg szkoleń w kraju i za granicą (m.in. w USA, Włoszech, Turcji, Holandii).

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) i Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego (ESE) oraz grupy studyjnej International Team for Implantology Study Club. Jej kliniczną pasją jest endodoncja (leczenie kanałowe) i stomatologia mikroskopowa. Prekursorka leczenia (rehabilitacji) w stabilnej pozycji żuchwy tzw. CR (centralnej relacji). Organizatorka kursów dla lekarzy z zakresu rehabilitacji biofunkcjonalnej.

lek. dent. Joanna Jędrzejewska–Garwacka

Lekarz stomatolog z blisko 17-letnim doświadczeniem. Uczestniczka licznych szkoleń i kursów z zakresu endodoncji (leczenia kanałowego), protetyki oraz stomatologii dziecięcej. Z AlligoDent związana jest od 12 lat. Specjalizuje się w odtwarzaniu zębów za pomocą technik inlay-onlay, które dają możliwość rekonstrukcji ubytku korony zęba w sposób najbardziej zbliżony do natury, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Używa mikroskopu w wysokospecjalistycznym leczeniu kanałowym oraz zachowawczym. Jej osobowość przyciąga zarówno dorosłych, jak i najmłodszych pacjentów.

lek. dent. Paweł Kmiecik

Lekarz stomatolog specjalista chirurgii stomatologicznej. W AlligoDent wykonuje zabiegi implantologiczne, stosując cyfrowe metody planowania i umieszczania implantów w tzw. nawigacji za pośrednictwem szablonów chirurgicznych. W zabiegach chirurgicznych typu resekcje, usuwanie zatrzymanych ósemek z dużym powodzeniem stosuje PRF. Wykonuje również leczenie protetyczne typu korony i mosty oraz implantoprotetyczne. Brak dolegliwości po zabiegu, szybkie i efektywne gojenie to cel jego praktyki. Otrzymał nagrodę za najlepiej zdany Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy w województwie wielkopolskim.

lek. dent. Marta Zatylna-Kmiecik

Lekarz stomatolog w trakcie specjalizacji ze stomatologii zachowawczej z endodoncją w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Poznaniu przy Uniwersytecie Medycznym. W klinice AlligoDent zajmuje się odbudową anatomiczną zębów wykonaną bezpośrednio w jamie ustnej pacjenta oraz pośrednio metodą skanowania, frezowania i drukowania. Ponadto wykonuje zabiegi z zakresu rehabilitacji narządu żucia i protetyki. Interesuje się stomatologią cyfrową. Dziedzina ta to obecnie najprężniej rozwijająca się gałąź stomatologii.

Doradztwo marketingowe i strona internetowa - Truszkowski Consulting Group