Od kilkunastu lat ratujemy zęby naszych pacjentów lecząc je kanałowo pod mikroskopem według światowych standardów.

O ząb każdego pacjenta walczę, jak o swój. Dlatego leczenie kanałowe wykonuję według najnowszych światowych standardów, wyłącznie pod mikroskopem, w koferdamie przy pełnej izolacji od bakterii i śliny. Prawidłowo wykonane leczenie kanałowe ma zagwarantować funkcjonowanie zęba przez długie lata, dlatego zawsze dbam, aby zabieg był wykonany perfekcyjnie.

Dr n. med. Agata Małkowska–Lanzafame, pracownik naukowy Uniwersyteu Medycznego w Poznaniu

Na czym polega leczenie kanałowe (endodoncja)?

Leczenie kanałowe polega na opracowaniu, dezynfekcji oraz wypełnieniu kanałów korzeniowych w celu „uratowania” korzenia i późniejszego jego wykorzystania do odbudowy zachowawczej lub protetycznej (zrobienia korony).

Zapalenie miazgi przebiega najczęściej z mocno nasilonymi objawami bólowymi i nieleczone prowadzi do obumarcia zęba. Martwe zęby nie leczone kanałowo są potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia. Mogą doprowadzić do powstania torbieli lub ropnia.

Dlaczego warto zostać naszym pacjentem?

Doświadczeniu lekarze

Mamy lekarzy specjalizujących się w leczeniu kanałowym.

W zespole mamy lekarzy specjalizujących się w leczeniu kanałowym, w tym dr Agatę Małkowską-Lanzafamę, która wykłada na Uniwersytecie Medycznym i prowadzi szkolenia dla innych stomatologów w zakresie endodoncji.

Całościowe podejście

Nigdy nie rozwiązujemy jednego problemu w oderwaniu od drugiego.

Zdrowie Twoich zębów to naczynia połączone. Nigdy nie rozwiązujemy jednego problemu w oderwaniu od drugiego. Przed rozpoczęciem zabiegu zawsze robimy dokładną diagnostykę. Z AlligoDent masz pewność, że kompleksowo zadbamy o Twoje zęby i rozwiążemy Twoje problemy.

Zaawansowana diagnostyka

Mamy jeden z najnowocześniejszych tomografów 3D w Poznaniu.

Posiadamy jeden z najnowocześniejszych w Poznaniu tomografów 3D. Umożliwia on dokładne obejrzenie wszystkich kanałów przed zabiegiem. Z nami masz pewność, że leczenie kanałowe wykonane jest prawidłowo.

Nowoczesny sprzęt

Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt poprawiający jakość zabiegu.

Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt do pomiaru i opracowania kanału (można wypełnić kanał precyzyjnie aż do wierzchołka). Masz pewność, ze Twój ząb został prawidłowo wyleczony.

Zabieg pod mikroskopem

Zabiegi wykonujemy pod mikroskopem i w koferdamie.

Zabiegi wykonujemy pod mikroskopem co umożliwia precyzyjne wypełnienie kanału oraz w koferdamie, który zapewnia izolację od śliny i bakterii. Zawsze robimy zdjęcia przed i po leczeniu. Masz pewność, że Twój ząb został dokładnie wyleczony.

Rozumiemy Twoje potrzeby

Dbamy o Twój komfort w czasie leczenia.

Dbamy o Twój komfort w czasie leczenia. Wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu. Odpowiadamy na wszystkie pytania, tłumaczymy proces leczenia. Zawsze przedstawiamy kosztorys leczenia, abyś nigdy nie czuł się zaskakiwany kosztami.

Masz problem z zębem leczonym kanałowo?

Zadzwoń i umów się na konsultację z naszym lekarzem!

61 222 54 48

Czy wiesz, że…

80% zabiegów leczenia kanałowego wykonywanych bez mikroskopu jest wykonana nieprawidłowo (nie są wyleczone wszystkie kanały). Takie zabiegi trudno jest poprawić.

Czy wiesz, że…

źle przeprowadzone leczenie kanałowe uniemożliwia wykorzystanie korzenia do protetyki w przyszłości (np. zamocowanie wkładu i korony). Ponowne leczeniu kanałowe jest zazwyczaj dużo trudniejsze, dlatego nie ryzykuj i zaufaj naszym specjalistom!

Zachowaj zdrowe zęby! Pamiętaj o profilaktyce!

Chcąc zachować zdrowe zęby i uniknąć wielu problemów warto pamiętać o profilaktyce:

Umów się na wizytę już dziś!

61 222 54 48

Lokalizacja naszej kliniki

Mamy siedzibę w samym centrum, więc z każdego miejsca będziesz miał do nas blisko!
ul. Maratońska 3a/1 (300 m od ul. Półwiejskiej i Starego Browaru)

Dojazd

samochodem:

wjazd z ul. Królowej Jadwigi w prawo w ulicę Maratońską, zaraz za Multikinem. Po lewej stronie znajduje się płatny parking. Nasza klinika znajduje się naprzeciwko parkingu.

komunikacją miejską:

tramwajem nr 2, 6, 9, 12, 18, przystanek „Półwiejska”

Zadzwoń i umów się na konsultację ze swoim lekarzem w AlligoDent!

61 222 54 48

Doradztwo marketingowe i strona internetowa - Truszkowski Consulting Group