Dokładna diagnostyka jest podstawą leczenia stomatologicznego, dlatego posiadamy najnowocześniejszy tomograf w Poznaniu

Aby zapewnić naszym pacjentom komfort, związany z kompleksowym dbaniem o zdrowie ich zębów musimy mieć doskonałą diagnostykę. Tylko tak jesteśmy w stanie rozwiązywać każdy problem w powiązaniu z całościową sytuacją pacjenta. Dlatego zainwestowaliśmy w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny na rynku.

dr n. med. Bartłomiej Muszalski, założyciel Alligodent

Tomografia komputerowa 3D

Zastosowanie tomografu komputerowego CBCT jest obecnie najbardziej wszechstronną metodą obrazowania w stomatologii. Wielkość i czułość sensora aparatu pozwala na zawarcie na jednym zdjęciu zębów wraz z korzeniami, otaczającej kości, zatok szczękowych oraz stawów skroniowo-żuchwowych przy dawce odpowiadającej 1/10 dawki promieniowania klasycznego tomografu spiralnego

Zastosowanie

Jest to niezastąpione narzędzie w planowaniu leczenia implantologicznego, określaniu pozycji i sposobu usunięcia zębów zatrzymanych w kości, skomplikowanych przypadkach leczenia kanałowego oraz w przypadku zaburzeń w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych. Poza zastosowaniem w stomatologii nasze urządzenie jest również przydatne w diagnostyce laryngologicznej do oceny zatok przynosowych i przegrody nosowej

Radiowizjografia

Zdjęcia cyfrowe pojedynczych zębów, wykonywane przy fotelu w trakcie leczenia. Pomocne w diagnozowania próchnicy w miejscach niewidocznych w badaniu klinicznym. Małe zdjęcia zębowe pomocne są w trakcie leczenia kanałowego o standardowym poziomie trudności oraz do diagnozowania próchnicy w miejscach niewidocznych w badaniu klinicznym czy z użyciem kamery wewnątrzustnej.

Zdjęcia pantomograficzne

Podstawowe zdjęcie poglądowe, dzięki któremu można ocenić stan uzębienia i otaczającą kość. W naszej klinice wykonywane w postaci cyfrowej i praktycznie niezbędne u pacjenta zgłaszającego się na pierwszą wizytę.

Chcesz skonsultować stan zdrowia Twoich zębów?

Zadzwoń i umów się na wizytę!

61 222 54 48

Lokalizacja naszej kliniki

Mamy siedzibę w samym centrum, więc z każdego miejsca będziesz miał do nas blisko!
ul. Maratońska 3a/1 (300 m od ul. Półwiejskiej i Starego Browaru)

Dojazd

samochodem:

wjazd z ul. Królowej Jadwigi w prawo w ulicę Maratońską, zaraz za Multikinem. Po lewej stronie znajduje się płatny parking. Nasza klinika znajduje się naprzeciwko parkingu.

komunikacją miejską:

tramwajem nr 2, 6, 9, 12, 18, przystanek „Półwiejska”

Doradztwo marketingowe i strona internetowa - Truszkowski Consulting Group